Prkienko krájacie G21 buk 350 x 250 x 25 mm

Obdĺžníkové prkienko na krájanie s rozmermi 35 x 25 cm je z bukového dreva a je skvelé pre krájanie a porciovanie mäsa, zeleniny a iných surovín. Vyrobené v ČR.
Dostupnosť Centrálny sklad (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
1.7.2024
Kód: 635432
22,90 €
Prkienko krájacie G21 buk 350 x 250 x 25 mm

Každý správny kuchár vie, že bez kvalitného prkienka na krájanie sa nezaobíde. Aj keď existujú lopáriky na krájanie a servírovanie plastové, sklenené alebo keramické, najlepším materiálom pre naozaj dobré dosky na krájanie je drevo.

Drevený lopárik – najlepšia voľba pre krájanie, rezanie, porciovanie aj naklepávanie

Už spomínané sklenené či plastové lopáriky na krájanie sa síce ľahšie udržujú, ale drevený lopárik je na rezanie a krájanie predsa len najlepší. Porciovanie mäsa alebo krájanie zeleniny i tvrdých surovín na drevenej doštičke je šetrnejšie k nožom, drevo netupí ich ostrie. Prkienko je praktickejšie aj pri naklepávaní mäsa paličkou.

Nakrájaná cibuľa na prkienku na krájanie G21 a ďalšie suroviny.

Lopárik z bukového dreva je stávka na istotu

Drevené lopáriky sa vyrábajú z rôznych druhov dreva, my sme pri výrobe lopárika G21 použili drevo bukové pre jeho skvelé vlastnosti. Na rozdiel od dreva dubového v sebe bukové drevo nemá horkosť, ktorá by sa mohla preniesť na potraviny, ani sa nedá tak ľahko znečistiť a zafarbiť, ako je tomu napríklad u dreva jaseňového alebo lipového. Bukový lopárik je chuťovo neutrálny, tvrdý a odolný aj správne hutný.

Nakorenené steaky s kosťou na doske na krájanie G21.

Ako sa starať o drevené doštičky na krájanie

Aby vám drevený lopárik vydržal čo najdlhšie, neumývajte ho v umývačke ani nečistite saponátmi. Pri správnej starostlivosti budete mať drevený lopárik v perfektnom stave aj bez použitia chémie. Stačí, keď prkienko po každom použití opláchnete a necháte uschnúť, dosku na krájanie môžete tiež vyčistiť citrónovou šťavou alebo octom. Dobré je drevené prkienko čas od času naolejovať rastlinným alebo minerálnym olejom, aby drevo nevysychalo.

TIP: Pred krájaním krvavého mäsa môžete drevený lopárik namočiť. Krv a šťava z mäsa sa nebudú do dreva tak ľahko vsakovať.

Hlavne prednosti

  • Kvalitný drevený lopárik na krájanie
  • Chuťovo neutrálne bukové drevo
  • Prírodný materiál šetrný k ostrím nožov
  • Vyrobené v Českej republike

Špecifikácie

  • Materiál: bukové drevo
  • Rozmery (Š x V x H): 350 x 250 x 25 mm
  • Hmotnosť: 1,6 kg

Dodatočné parametre

Kategória: No category
Záruka: 744 dní
Hmotnosť: 1.6 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: