Alarm iGET SECURITY M5-4G Lite Inteligentný zabezpečovací systém 4G LTE/WiFi/Ethernet/GSM, set

Inteligentný bezdrôtový zabezpečovací systém, Wi-Fi, LAN, 4G LTE a Bluetooth rozhranie, ovládanie pomocou bezdrôtovej kľúčenky, bezdrôtovej klávesnice, RFID čipu alebo mobilnej aplikácie iGET M5, bohaté príslušenstvo, kompatibilita s PCO. Biela.
Dostupnosť Centrálny sklad (2 ks)
Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Kód: 75020362
164,85 €
Alarm iGET SECURITY M5-4G Lite Inteligentný zabezpečovací systém 4G LTE/WiFi/Ethernet/GSM, set
Alarm iGET SECURITY M5-4G Lite Inteligentný zabezpečovací systém 4G LTE/WiFi/Ethernet/GSM, set
Akcia

iGET SECURITY M5-4G Lite je ideálny inteligentný systém pre zabezpečenie všetkých budov – domov, bytov, chát, kancelárií, garáží, obchodov, skladov, úradov a ďalších obdobných nehnuteľností a objektov. Jedná sa o bezdrôtový alarm s jednoduchou inštaláciou, ktorý môžete riadiť použitím bezdrôtovej kľúčenky, bezdrôtovej klávesnice, RFID čipu alebo mobilnej aplikácie.

Všetko príslušenstvo kompatibilné s alarmom iGET SECURITY M5-4G má označenie iGET SECURITY EPxx (xx značí číslice 01 až 99). K alarmu je teda možné napríklad pridanie bezdrôtových FHD kamier EP15 (vnútorná otočná so zvukom), EP18 (vonkajšia pevná so zvukom) a EP20 (vnútorná pevná so zvukom), kedy alarm v prípade poplachu rovno spustí nahrávanie. Video potom zdieľa s aplikáciou vo vašom mobilnom telefóne či tablete, takže vaša nehnuteľnosť či objekt bude úplne v bezpečí aj počas vašej neprítomnosti.

Pre napojenie senzorov k centrálnej jednotke nie je nutné ťahanie drôtov a ani zložité nastavovanie. Všetky senzory sú totiž bezdrôtové, kedy je väčšina napájaná batériami s výdržou až 5 rokov. Užívateľ navyše môže kedykoľvek skontrolovať v aplikácii, koľko percent batérie senzora ešte zostáva a zavčas ju vymeniť. Aplikácia automaticky pripomenie nízky stav batérie v senzore, aby sa mohla včas dobiť / vymeniť. Alarm potom ponúka plné pomenovanie senzorov, ovládačov a všetkého príslušenstva, kedy je možné zadať až 160 znakov aj s diakritikou pre väčšiu prehľadnosť.

Hlavná jednotka je potom napájaná z 230V siete, ale má tiež vlastnú záložnú batériu s 8 hodinovou výdržou, vďaka čomu je objekt neustále strážený aj pri výpadku elektrického prúdu. Pri odpojení alebo pripojení hlavného napájania alarmu na 230 V užívateľa ihneď informuje pomocou aplikácie. Akonáhle alarm rozozná signál, ktorý sa snaží vyrušiť pásmo, na ktorom komunikujú bezdrôtové senzory, ihneď vyvolá poplach.

Prístroj má tiež zálohu pripojenia k Internetu, pri výpadku pripojenia pomocou WiFi alebo Ethernet kábla sa automaticky prepojí na 4G LTE dátovú sieť. Centrálna jednotka tiež obsahuje slot pre SIM kartu, pomocou ktorej budete informovaní SMS správou o prípadnom narušení objektu. Naviac M5-4G podporuje aj Bluetooth pripojenie, čo veľmi zjednodušuje prvotné nastavenie hlavnej jednotky. Alarm je plne kompatibilný s pultmi centrálnej ochrany (PCO) typu CMS Contact ID, SIA-09, vďaka čomu je možné ho pripojiť k bezpečnostným agentúram, ktoré váš majetok postrážia za vás.

Tento alarm však neslúži len pre zabezpečenia, ale aj ako inteligentný ovládač domácnosti. Pomocou vzdialene riadených zásuviek iGET EP16 pre ovládanie jedného 230V spotrebiča je možné ovládať osvetlenie, vykurovanie alebo klimatizáciu, kedy je zásuvka zapojená do bežnej sieťovej zásuvky a do nej vybraný spotrebič. Vzdialene ju môžete zapínať/vypínať, nastaviť časovač alebo nadviazať na niektorú funkciu. Alarm tiež podporuje špeciálne smart tlačidlá, ku ktorým je možné prideliť špecifickú funkciu pre riadenie rozličnej elektroniky všetkého druhu.

Aplikácia

Pre ovládanie je určená voľne dostupná mobilná aplikácia iGET M5 na Google Play a App Store pre operačné systémy Android a iOS. Jedna aplikácia umožňuje vykonať kompletné nastavenie, pridávať senzory, ovládať IP kamery, riadené zásuvky aj ďalšie obdobné príslušenstvo. Aplikácia je v českom, slovenskom, poľskom, maďarskom, anglickom jazyku a v mnohých ďalších, takže s jej ovládaním nebudete mať žiadne problémy. Aplikácia tiež podporuje špeciálnu výstrahu Critical alerts pre iOS platformu, čo je oznámenie, ktoré nemožno umlčať.

Bezdrôtový prenos a zabezpečenie

Bezdrôtový prenos prebieha na frekvencii 868,35 MHz a vyniká najsilnejším zabezpečením na svete – MD5 + SHA256. Tento špeciálny 256-bitový algoritmus nebol doposiaľ prelomený, vďaka čomu našiel uplatnenie vo vojenskom priemysle aj v oblasti financií, kedy sa napríklad využíva pre zabezpečenie Bitcoin či ďalších kryptomien. Hlavnou devízou tohto protokolu je, že pôvodné dáta zostanú neznáme a jedinečné, pretože 2 rôzne časti dát nemôžu vygenerovať rovnaký kľúč. Ďalej alarm komunikuje online cez vysoko zabezpečené európske servery Google s podporou GDPR, ktoré vytvárajú spojenie medzi alarmom a mobilným telefónom.

Spôsob komunikácie alarmu s aplikáciou/telefónom

Alarm iGET SECURITY M5-4G je pripojený k sieti Internet a automaticky komunikuje so serverom. Pripojenie je možné realizovať cez Wi-Fi 4 s podporou rýchlosti prenosu dát až 150 MB/s, Ethernetový kábel s konektorom RJ-45 a s podporou rýchlosti až 100 MB/s či pomocou rýchleho mobilného dátového prenosu 4G LTE. Alarm podporuje aj zasielanie SMS správ pri spustení alarmu pomocou základného GSM pripojenia a integrovaného slotu pre SIM kartu.

Mnoho používateľských účtov

Management alarmu iGET SECURITY M5-4G je rozdelený do 3 užívateľských úrovní. Najvyššia z nich je „Administrátor“, ktorý vykonáva všetky nastavenia a ovládania. Ďalej je „Používateľ“, čo môže alarm ovládať, ale nevykonáva všetky nastavenia. Najnižšou úrovňou je potom „Hosť“, ktorého práva sú obmedzené iba na aktiváciu a deaktiváciu alarmu, SOS a Doma. Ak chce administrátor pridať ďalších používateľov, stačí nainštalovať na ďalší mobilný telefón aplikáciu iGET M5. Na prvom telefóne si potom zobrazíte QR kód pre zdieľanie a pomocou druhého telefónu zvolíte v aplikácii možnosť naskenovať, čím je párovanie dokončené.

Funkcie a režimy

Opatera – špeciálne funkcie pre stráženie starších rodičov alebo osôb s motorickým či iným obmedzeniam. Užívateľ si zvolí, ktoré senzory a v akej časovej dobe majú strážiť aktivitu opatrovaného v danom objekte a ak sa v nastavenom čase aktivita neprejavuje, alarm upozorní používateľa pomocou notifikácie. Režim Opatera sa potom spína pri režime Doma a Deaktivované.

Domový zvonček – funkcia pre použitie v obchodoch, pomocou ktorej si môže užívateľ vybrať, ktorý senzor má reagovať. Napríklad dverný senzor funguje tak, že pri rozpojení kontaktu začne alarm hrať vybranú melódiu (alarm musí byť v režime Doma alebo Zakázané), v režime Aktívne potom tento senzor vyvolá poplach. Pre domov je možné použiť smart tlačidlo EP7 pre klasické zazvonenie, alarm potom môže byť vo všetkých režimoch.

Ready to Arm – pri prepínaní do režimu Aktívne hlavná jednotka skontroluje, či sú zatvorené všetky okná a dvere. Ak tomu tak nie je, tak vás upozorní formou notifikácie, takže budete bezpečne vedieť, ktorá okná zostali otvorené. Používateľ ich môže buď zatvoriť, alebo môže v aplikácii potvrdiť, že majú zostať otvorené a alarm sa prepne do režimu Aktívne.

Automatická aktualizácia firmware v hlavnej jednotke

Hlavná jednotka si automaticky kontroluje dostupnosť najnovšieho firmware na serveri, postupne ho uloží do pamäte cache a v čase najväčšieho pokoja potom tento firmware zaktualizuje. Aktualizácia je potom veľmi rýchla, kedy trvá necelú 1 minútu. Vďaka aktualizácii dochádza k pridávaniu nových funkcií, úprave bezpečnostných pravidiel na vyššiu verziu alebo na podporu nových senzorov od spoločnosti iGET. Máte teda istotu toho, že váš alarm bude držať krok s dobou a že vám prinesie široké portfólio možného príslušenstva aj najvyššiu mieru zabezpečenia pre vami vybraný objekt.

Hlavné prednosti

 • iGET SECURITY M5-4G Lite je ideálny inteligentný systém pre zabezpečenie všetkých budov
 • Nájde uplatnenie u vás doma, v byte, na chate, v kancelárii, v garáži, v obchode, v sklade či na úrade
 • Bezdrôtové prevedenie znamená komfortnú prevádzku zabezpečovacieho systému bez akejkoľvek kabeláže
 • Prenos prebieha na frekvencii 868,35 MHz a vyniká najsilnejším zabezpečením na svete MD5 + SHA256
 • 256-bitový algoritmus nebol doposiaľ prelomený – dáta zostávajú neznáme a jedinečné
 • Alarm komunikuje cez vysoko zabezpečené európske servery spoločnosti Google s podporou GDPR
 • Inštalácia i základné nastavenie alarmu nezaberie príliš veľa času a ani námahy
 • Počiatočné nastavenie je možné urýchliť pomocou mobilnej aplikácie a QR kódu
 • Všetky senzory sú plne bezdrôtové, kedy je väčšina napájaná batériami s výdržou až 5 rokov
 • Hlavná jednotka je napájaná z 230V siete, ale má tiež vlastnú záložnú batériu s až 8 hodinovou výdržou
 • Záložná kapacita potom poslúži počas výpadku prúdu, kedy nebude narušená bezpečnosť objektu
 • Prístroj môžete riadiť pomocou bezdrôtovej kľúčenky, bezdrôtovej klávesnice, RFID čipu či mobilnej aplikácie
 • Management alarmu M5-4G je rozdelený do 3 užívateľských úrovní – Admin, Užívateľ a Hosť
 • Kompatibilné príslušenstvo má označenie iGET SECURITY EPxx – IP kamery, senzory, ovládače a ďalšie
 • K alarmu je možné ľubovoľne pridať bezdrôtové IP kamery iGET SECURITY EP15, EP18 a EP20
 • Alarm v prípade poplachu rovno spustí nahrávanie, kedy sa video zdieľa s mobilnou aplikáciou iGET M5
 • Slúži tiež ako inteligentný ovládač domácnosti pre osvetlenie, vykurovanie či inú elektroniku
 • Alarm tiež podporuje špeciálne smart tlačidlá, ku ktorým je možné prideliť špecifickú funkciu
 • Pri výpadku pripojenia cez Wi-Fi alebo LAN sa alarm automaticky prepojí na 4G LTE sieť
 • Centrálna jednotka obsahuje slot pre SIM kartu pre notifikácia a hlásení pomocou SMS správ
 • Režim Opatera je vhodný pre kontrolu starších generácií aj osôb s motorickým či iným postihnutím
 • Pomocou funkcie Domový zvonček si užívateľ sám zvolí, ktorý senzor má reagovať a ako
 • Hlavná jednotka v režime Ready to Arm skontroluje, či sú zatvorené všetky okná a dvere
 • Je kompatibilný s PCO typu CMS Contact ID, SIA-09 – pripojenie k bezpečnostným agentúram

Špecifikácie

 • Značka: iGET Security
 • Model: M5-4G Lite
 • Určenie: alarm / detektor pohybu
 • Oblasť použitia: zabezpečenie budov
 • Integrovaný displej: Nie

Management

 • Diaľkové zapnutie / vypnutie alarmu: Áno
 • Management: mobilná aplikácia iGET
 • Podporované mobilné OS: Android 4.3+, iOS 7.0+
 • Možnosť ovládania ďalších spotrebičov: Áno
 • Upozornenie cez SMS: Áno

Rozhranie

 • Minimal dosah signálu: až 200 m
 • Maximálny dosah signálu: až 1000 m
 • Počet pripojiteľných snímačov / IP kamier / riadených zásuviek: ?
 • Komunikačné technológie: Wi-Fi, 4G LTE, GSM, WCDMA, rádiové vlny, LAN, Bluetooth

Kompatibilita

 • Bezdrôtový PIR senzor pohybu iGET SECURITY EP1
 • Bezdrôtový magnetický senzor iGET SECURITY EP4 pre dvere, okná
 • Diaľkové ovládanie (kľúčenka) iGET SECURITY EP5
 • Bezdrôtové Smart tlačidlo iGET SECURITY EP7
 • Bezdrôtový senzor vody iGET SECURITY EP9
 • Bezdrôtový senzor vibrácií iGET SECURITY EP10
 • Bezdrôtová vonkajšia siréna iGET SECURITY EP11
 • Bezdrôtová klávesnica iGET SECURITY EP13 s RFID čítačkou
 • Bezdrôtový senzor dymu iGET SECURITY EP14
 • Bezdrôtová otočná FHD kamera iGET SECURITY EP15 so zvukom
 • 230V bezdrôtová smart zásuvka iGET SECURITY EP16
 • Bezdrôtový PIR senzor pohybu iGET SECURITY EP17 bez detekcie zvierat do 20 kg
 • Bezdrôtová vonkajšia FHD kamera iGET SECURITY EP18 so zvukom
 • Bezdrôtová vnútorná FHD kamera iGET SECURITY EP20 so zvukom
 • Bezdrôtový magnetický senzor iGET SECURITY EP21 pre železné dvere, okná či vráta
 • RFID kľúč iGET SECURITY EP22
 • Bezdrôtová vnútorná siréna iGET SECURITY EP24

Batéria

 • Typ batérie: CR123A (nie je súčasťou dodávky)
 • Menovité napätie: 3 V
 • Článok batérie: lítiový
 • Výdrž batérie (senzory): až 5 rokov
 • Výdrž batérie (centrálna jednotka): až 8 hodín

Fyzické vlastnosti

 • Farba: biela
 • Čistá hmotnosť: 652 kg
 • Rozmery (Š x V x H): 15,3 x 21,1 x 9 cm
 • Hmotnosť balenia: 752 kg
 • Rozmery balenia (Š x V x H): 16 x 22 x 9,4 cm

Obsah balenia

 1. 1x centrálna zabezpečovacia jednotka iGET Security M5
 2. 1x bezdrôtový magnetický senzor EP4 pre zaistenie dverí a okien
 3. 1x diaľkové ovládanie (kľúčenka) EP5 pre rýchle ovládanie alarmu
 4. 1x napájací adaptér pre alarm M5
 5. 1x sieťový kábel RJ-45
 6. 2x varovná nálepka
 7. 1x multi-jazyčný manuál

Dodatočné parametre

Kategória: Domové alarmy
Záruka: 744 dní
Hmotnosť: 0.65 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: